Wydarzenia

Rodzina jak Marzenie

W dniach od 15 maja do 1 czerwca będziemy obchodzili Poznańskie Dni Rodziny, organizowane przez Urząd Miasta Poznania.

Do IX edycji #PDR przyłączyliśmy się także i my.
Przystąpiliśmy do konkursu o realizację zadania publicznego w ramach #PoznańskieDniRodziny i mamy to! Dzięki otrzymanym środkom finansowym mogliśmy przygotować cykl podcastów „Rodzina jak marzenie” w roli głównej z rodzinami zastępczymi… choć nie tylko 🤫 Szczegóły już wkrótce 🙂

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu, dzięki któremu będziecie na bieżąco ze wszystkimi nowościami, które dla Was szykujemy.

Ponadto zachęcamy wszystkich do udziału 15 maja o godz. 17.30 w oficjalnej inauguracji #PoznańskieDniRodziny. Wydarzenie będzie transmitowane na oficjalnym kanale YouTube Miasta Poznania.
Link do wydarzenia na portalu Facebook:
https://www.facebook.com/events/4764721183555290/?event_time_id=4768049816555760

Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera #PDR

Szczegóły wydarzenia znajdziecie w linku poniżej lub w zakładce RODZINA JAK MARZENIE 🙂

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu – 3 grudnia 2019 r.

3 grudnia gościliśmy w Szkole Podstawowej w Czerwonaku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariatu. Podczas spotkań z uczniami szkoły mieliśmy okazję opowiedzieć o rodzicielstwie zastępczym i działalności naszej fundacji. Uczniowie po spotkaniach z nami udali się do swoich klas, w których przekazali zdobyte informacje i stworzyli plakaty. Po zajęciach z młodzieżą spotkaliśmy się z przedstawicielami innych organizacji pozarządowych oraz dyrekcją i pracownikami szkoły. Dziękujemy Szkole Podstawowej w Czerwonaku za FANTASTYCZNĄ INICJATYWĘ!!🤩🤩 To był dobry dzień! 😍
P.S. Zostawiamy Wam link do strony szkoły:

http://spczerwonak.pl/…/szkolne-obchody-miedzynarodowego-dn…


Festyn „Taka plaża się nie zdarza” z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” za nami.

Mamy nadzieję, że podobało się Wam co najmniej tak samo jak nam…bo…. my jesteśmy zachwyceni 😁🤩 Dziękujemy, że kolejny już rok przybyliście tak licznie do ogrodu Centrum! Cieszymy się, że mogliśmy się razem spotkać! Bardzo dziękujemy naszym partnerom, którzy zadbali o to, by podczas festynu nikt się nie nudził: Grupie Szopena i występującym rodzinom zastępczym za niesamowite wrażenia muzyczne, VolleyLab za zapierające dech w piersiach pokaz i warsztaty chemiczne, Cho na żagle za to, że mogliśmy poczuć się jak nad wodą, Sabina Stachowiak z zespołem za hipnotyzujący pokaz tańca, p. Marii Ulatowskiej z grupą agentów z Aviva – III Oddział w Poznaniu za turniej rodzinny i wszystkim, którzy zapewniali pozostałe atrakcje dla najmłodszych i dorosłych gości!!!! Zostawiamy pod tym postem kilka zdjęć „na szybko” (będzie ich więcej 😀 )

Fotorelacja z wydarzenia w naszej zakładce GALERIA

🙂  http://niebieskikoralik.org.pl/galeria/Gra terenowa w ramach Kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” – 10 listopada 2018 r.

10 listopada w ramach kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” organizowanej przez Fundację „Po Drugie”, wspólnie z Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”, zorganizowaliśmy na terenie ogrodu Centrum zajęcia dla dzieci i młodzieży przebywającej w pieczy zastępczej. Tego dnia dzieci miały okazję wzięcia udziału w grze terenowej. 24 dzieci podzielono na 4 grupy, które miały do wykonania 5 zadań: drama (odgrywanie scenki, w której wcielano się w rolę ofiary, sprawcy i obserwatorów), rozpoznanie rodzajów przemocy (uporządkowanie karteczek z przykładami przemocy emocjonalnej, fizycznej i cyberprzemocy), ułożenie morału po „głuchym telefonie”, burza mózgów (wymienienie przyczyn i skutków obgadywania oraz zaproponowanie reakcji, gdy jest się świadkiem obmawiania osób trzecich) oraz „interwencja” (czyli jak reagować, gdy jesteśmy świadkami przemocy). Po zabawie edukacyjnej dzieci zostały zaproszone do wzięcia udziału w warsztatach dotyczących komunikacji interpersonalnej.

Fotorelacja z wydarzenia w naszej zakładce GALERIA 🙂  http://niebieskikoralik.org.pl/galeria/


Konferencja „Rodzina zastępcza – lepsze jutro” – 23 października 2018 r.

 23 października w Starym Browarze w Poznaniu odbyła się czwarta już konferencja, zorganizowana przez Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”. Jak co roku organizatorzy zadbali o merytoryczne i ciekawe prelekcje, profesjonalną organizację i miłą atmosferę! Dziękujemy i gratulujemy!

Fotorelacja z wydarzenia w naszej zakładce GALERIA 🙂  http://niebieskikoralik.org.pl/galeria/


Szkolenie dla rodzin zastępczych na temat FASD – 15 września 2018 r.

15 września w Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” zorganizowaliśmy szkolenie dla rodzin zastępczych, współpracujących z CWR i MOPR Poznań na temat FASD, które przeprowadziła specjalistka z zakresu diagnostyki zaburzeń ze Spektrum Poalkoholowych Wrodzonych Zaburzeń Rozwojowych, mgr Iwona Palicka. Dziękujemy rodzicom zastępczym za aktywny udział, a p. Iwonie za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem! Szkolenie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu, pozyskanemu od Fundacja EY!


Wycieczka do Traperskiej Osady – 6 września 2018 r.

Dzięki dofinansowaniu Fundacji EY, zorganizowaliśmy wycieczkę do Traperskiej Osady, w której udział wzięły dzieci z rodzin zastępczych, wspieranych przez koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej z CWR „Swoboda” oraz z MOPR.

Traperska Osada znajduje się na skraju Puszczy Zielonka, o której usłyszeliśmy sporo ciekawostek. Podczas pobytu w Traperskiej Osadzie dzieci zaprzyjaźniły się z psami Husky, kozami, emu, mułami, danielami, osiołkami, końmi i strusiami, miały także okazję karmienia ww. zwierząt. Dzieci świetnie bawiły się m.in. pokonując tor przeszkód, przeciągając linę. W połowie zajęć gospodarz Traperskiej Osady zorganizował nam poczęstunek – kiełbaski pieczone w ognisku.

Na zakończenie wycieczki wszyscy sprawdzili swoją wiedzę na temat prezentowanych zwierząt i otrzymali dyplom za udział
w Traperskiej Przygodzie, który nadał tytuł Młodego Trapera!
Dziękujemy gospodarzom Traperskiej Osady za wspaniałe chwile, a Fundacji EY za dofinansowanie naszej wycieczki.

Fotorelacja z wydarzenia w naszej zakładce GALERIA 🙂  http://niebieskikoralik.org.pl/galeria/


Festyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego – 15 czerwca 2018 r.

Wspólnie z Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”  zorganizowaliśmy festyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego! To był wyjątkowy dzień, pełen atrakcji i uśmiechu  Po raz pierwszy rodziny zastępcze miały możliwość zaprezentowania swych talentów i pasji. Dzięki rodzicom zastępczym mieliśmy okazję m.in poznać staropolską metodę kiszenia produktów, zapoznać się z trudną sztuką pisania ikon, czy też podziwiać niesamowite wyroby rękodzielnicze. Dorośli i dzieci mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez pracowników Centrum i Fundacji, a także zaproszonych gości.
Chcemy gorąco podziękować wszystkim uczestnikom festynu za wspólnie spędzony czas! Dziękujemy też naszym gościom , którzy zadbali, by atrakcjom nie bylo końca 🙂

Fotorelacja z wydarzenia dostępna w naszej zakładce GALERIA http://niebieskikoralik.org.pl/galeria/