Wydarzenia

 

 

Uwaga Rodzice / Opiekunowie!

Wraz Centrum Inicjatyw Rodzinnych serdecznie zapraszamy na dwa przedświąteczne warsztaty oraz konsultacje z psychologiem*, na których będzie można wzmocnić się w roli rodzica, przyjrzeć się własnym relacjom z dziećmi czy przedyskutować trudności wychowawcze a to wszystko zupełnie za darmo w przedświątecznej atmosferze, kawie i piernikach w samym centrum miasta ???? Warto skorzystać!

Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu z Fundacją Niebieski Koralik.

Daty warsztatów:

05.12 godzina 15-17
07.12 godzina 13-15

14.12 godzina 13-15
19.12 godzina 10-12

Daty konsultacji z psychologiem:

07.12 godzina 11 i 12
14.12 godzina 11 i 12
18.12 godzina 16 i 17

*sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

#warsztaty #rodzicielstwo #poznań @centruminicjatywrodzinnych #swięta #psycholog #pedagog #relacje #poznanwspiera


Rodzina jak Marzenie

W dniach od 15 maja do 1 czerwca będziemy obchodzili Poznańskie Dni Rodziny, organizowane przez Urząd Miasta Poznania.

Do IX edycji #PDR przyłączyliśmy się także i my.
Przystąpiliśmy do konkursu o realizację zadania publicznego w ramach #PoznańskieDniRodziny i mamy to! Dzięki otrzymanym środkom finansowym mogliśmy przygotować cykl podcastów „Rodzina jak marzenie” w roli głównej z rodzinami zastępczymi… choć nie tylko ? Szczegóły już wkrótce 🙂

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu, dzięki któremu będziecie na bieżąco ze wszystkimi nowościami, które dla Was szykujemy.

Ponadto zachęcamy wszystkich do udziału 15 maja o godz. 17.30 w oficjalnej inauguracji #PoznańskieDniRodziny. Wydarzenie będzie transmitowane na oficjalnym kanale YouTube Miasta Poznania.
Link do wydarzenia na portalu Facebook:
https://www.facebook.com/events/4764721183555290/?event_time_id=4768049816555760

Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera #PDR

Szczegóły wydarzenia znajdziecie w linku poniżej lub w zakładce RODZINA JAK MARZENIE 🙂

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu – 3 grudnia 2019 r.

3 grudnia gościliśmy w Szkole Podstawowej w Czerwonaku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariatu. Podczas spotkań z uczniami szkoły mieliśmy okazję opowiedzieć o rodzicielstwie zastępczym i działalności naszej fundacji. Uczniowie po spotkaniach z nami udali się do swoich klas, w których przekazali zdobyte informacje i stworzyli plakaty. Po zajęciach z młodzieżą spotkaliśmy się z przedstawicielami innych organizacji pozarządowych oraz dyrekcją i pracownikami szkoły. Dziękujemy Szkole Podstawowej w Czerwonaku za FANTASTYCZNĄ INICJATYWĘ!!?? To był dobry dzień! ?
P.S. Zostawiamy Wam link do strony szkoły:

http://spczerwonak.pl/…/szkolne-obchody-miedzynarodowego-dn…


Festyn „Taka plaża się nie zdarza” z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” za nami.

Mamy nadzieję, że podobało się Wam co najmniej tak samo jak nam…bo…. my jesteśmy zachwyceni ?? Dziękujemy, że kolejny już rok przybyliście tak licznie do ogrodu Centrum! Cieszymy się, że mogliśmy się razem spotkać! Bardzo dziękujemy naszym partnerom, którzy zadbali o to, by podczas festynu nikt się nie nudził: Grupie Szopena i występującym rodzinom zastępczym za niesamowite wrażenia muzyczne, VolleyLab za zapierające dech w piersiach pokaz i warsztaty chemiczne, Cho na żagle za to, że mogliśmy poczuć się jak nad wodą, Sabina Stachowiak z zespołem za hipnotyzujący pokaz tańca, p. Marii Ulatowskiej z grupą agentów z Aviva – III Oddział w Poznaniu za turniej rodzinny i wszystkim, którzy zapewniali pozostałe atrakcje dla najmłodszych i dorosłych gości!!!! Zostawiamy pod tym postem kilka zdjęć „na szybko” (będzie ich więcej ? )

Fotorelacja z wydarzenia w naszej zakładce GALERIA

🙂  http://niebieskikoralik.org.pl/galeria/Gra terenowa w ramach Kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” – 10 listopada 2018 r.

10 listopada w ramach kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” organizowanej przez Fundację „Po Drugie”, wspólnie z Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”, zorganizowaliśmy na terenie ogrodu Centrum zajęcia dla dzieci i młodzieży przebywającej w pieczy zastępczej. Tego dnia dzieci miały okazję wzięcia udziału w grze terenowej. 24 dzieci podzielono na 4 grupy, które miały do wykonania 5 zadań: drama (odgrywanie scenki, w której wcielano się w rolę ofiary, sprawcy i obserwatorów), rozpoznanie rodzajów przemocy (uporządkowanie karteczek z przykładami przemocy emocjonalnej, fizycznej i cyberprzemocy), ułożenie morału po „głuchym telefonie”, burza mózgów (wymienienie przyczyn i skutków obgadywania oraz zaproponowanie reakcji, gdy jest się świadkiem obmawiania osób trzecich) oraz „interwencja” (czyli jak reagować, gdy jesteśmy świadkami przemocy). Po zabawie edukacyjnej dzieci zostały zaproszone do wzięcia udziału w warsztatach dotyczących komunikacji interpersonalnej.

Fotorelacja z wydarzenia w naszej zakładce GALERIA 🙂  http://niebieskikoralik.org.pl/galeria/


Konferencja „Rodzina zastępcza – lepsze jutro” – 23 października 2018 r.

 23 października w Starym Browarze w Poznaniu odbyła się czwarta już konferencja, zorganizowana przez Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”. Jak co roku organizatorzy zadbali o merytoryczne i ciekawe prelekcje, profesjonalną organizację i miłą atmosferę! Dziękujemy i gratulujemy!

Fotorelacja z wydarzenia w naszej zakładce GALERIA ?  http://niebieskikoralik.org.pl/galeria/


Szkolenie dla rodzin zastępczych na temat FASD – 15 września 2018 r.

15 września w Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” zorganizowaliśmy szkolenie dla rodzin zastępczych, współpracujących z CWR i MOPR Poznań na temat FASD, które przeprowadziła specjalistka z zakresu diagnostyki zaburzeń ze Spektrum Poalkoholowych Wrodzonych Zaburzeń Rozwojowych, mgr Iwona Palicka. Dziękujemy rodzicom zastępczym za aktywny udział, a p. Iwonie za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem! Szkolenie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu, pozyskanemu od Fundacja EY!


Wycieczka do Traperskiej Osady – 6 września 2018 r.

Dzięki dofinansowaniu Fundacji EY, zorganizowaliśmy wycieczkę do Traperskiej Osady, w której udział wzięły dzieci z rodzin zastępczych, wspieranych przez koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej z CWR „Swoboda” oraz z MOPR.

Traperska Osada znajduje się na skraju Puszczy Zielonka, o której usłyszeliśmy sporo ciekawostek. Podczas pobytu w Traperskiej Osadzie dzieci zaprzyjaźniły się z psami Husky, kozami, emu, mułami, danielami, osiołkami, końmi i strusiami, miały także okazję karmienia ww. zwierząt. Dzieci świetnie bawiły się m.in. pokonując tor przeszkód, przeciągając linę. W połowie zajęć gospodarz Traperskiej Osady zorganizował nam poczęstunek – kiełbaski pieczone w ognisku.

Na zakończenie wycieczki wszyscy sprawdzili swoją wiedzę na temat prezentowanych zwierząt i otrzymali dyplom za udział
w Traperskiej Przygodzie, który nadał tytuł Młodego Trapera!
Dziękujemy gospodarzom Traperskiej Osady za wspaniałe chwile, a Fundacji EY za dofinansowanie naszej wycieczki.

Fotorelacja z wydarzenia w naszej zakładce GALERIA 🙂  http://niebieskikoralik.org.pl/galeria/


Festyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego – 15 czerwca 2018 r.

Wspólnie z Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”  zorganizowaliśmy festyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego! To był wyjątkowy dzień, pełen atrakcji i uśmiechu  Po raz pierwszy rodziny zastępcze miały możliwość zaprezentowania swych talentów i pasji. Dzięki rodzicom zastępczym mieliśmy okazję m.in poznać staropolską metodę kiszenia produktów, zapoznać się z trudną sztuką pisania ikon, czy też podziwiać niesamowite wyroby rękodzielnicze. Dorośli i dzieci mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez pracowników Centrum i Fundacji, a także zaproszonych gości.
Chcemy gorąco podziękować wszystkim uczestnikom festynu za wspólnie spędzony czas! Dziękujemy też naszym gościom , którzy zadbali, by atrakcjom nie bylo końca 🙂

Fotorelacja z wydarzenia dostępna w naszej zakładce GALERIA http://niebieskikoralik.org.pl/galeria/